na místním "Wembley" Na Zeleném za učilištěm.

06.02.2009 Hokejové utkání SVOBODNÍ : ŽENATÍ - 20 45 na stadionu Na Lesní.

23.1.2009 Hokejové utkání SVOBODNÍ : ŽENATÍ - 21 45 na stadionu Na Lesní.

3.1.2009 Kanaďanka opět praskala. ( ve švech ).
Týden je –7° C tak jdem na to.

2.1.2009 Hokejové utkání SVOBODNÍ : ŽENATÍ - 21 15 na stadionu Na Lesní.

5 : 16

Až na takto „skandálním“ výsledku se zastavilo skóre hokejového zápasu. Ten měl být odvetou za „fotbal v hale“, ale díky nesporným hokejovým kvalitám odchovanců KANADSKË NHL se změnil v exhibici zkušenosti, přehledu a útočné efektivity.Zvláště pak někteří dokázali pravdivost slov :

„ Co se v mládí … ve stáří jak by našel“.

26.12.2008 Fotbalové utkání SVOBODNÍ : ŽENATÍ - 14 30 v hale SOU TŽ VŘSR

3 : 3 ( na penalty 5 : 4 pro mládež )

Tradiční Vánoční mač tentokrát vyzněl v tónině kde si vyšší tóny zahráli svobodní. Po vyrovnaném utkání ( s drtivou převahou rady starších ) došlo na dovednostní disciplínu ve které se ( vyloženě ) štěstí přiklonilo ke kanadským klíčkům a tak si mladí vystříleli , byť těsnou tak přesto VÝHRU.

Sorry zapomněl „se“ foťák.

30.08.2008 Fotbalové utkání SVOBODNÍ : ŽENATÍ - 16 00 na místním "Wembley" Na Zeleném

4 : 2

( R.Sikora, O.Václavek : P.Hamrozi 2x, L.Niemczyk, Karas )

Na „letišti“ to mládež uběhala.

26.12.2007 Fotbalové utkání SVOBODNÍ : ŽENATÍ - 16 00 v hale SOU TŽ VŘSR

4 : 6

Hala ženáčům svědčí, mládež pod stromečkem mušku nenašla.

25.12.2007 Redukce řízků a salátu.
Po dlouhé době ( cca 5 let ) jsou ideální podmínky pro spalování tuků na vodě. Po celé svátky, taky před a po řinčely zbraně, totiž hokejky a kosti. Poslední zbytky sil byly uchovány pro nadcházející halofotbalový meč SVOB – ŽEN. Útok střídal útok. Hrálo se zásadně s otevřenou obranou s důrazem na KRÁSU hry. Hlavní taktickým mottem bylo : „Můžeme dostat 10 gólů, když dáme (lehce) 11.“

4 : 1

Ani se člověku nechce nic k tomu psát ...

26.12.2006 Fotbalové utkání SVOBODNÍ : ŽENATÍ - 17 30 v hale SOU TŽ VŘSR

4 : 6 ( na penalty 1 : 0 pro mládež )

Štědrovečerní kapr ženáčům nesedl.

22.07.2006 Fotbalové utkání SVOBODNÍ : ŽENATÍ na místním "Wembley" Na Zeleném

2 : 2 ( vítězství „zralého vína“ na penalty 7 : 5 )

Za slunce rozbřesku byl rozpoután litý boj o průběžné vedení v nekonečné sérii fotbalových klání. Pod ještě čerstvým vlivem MS2006 jsme oprášili Zidaneho kličky a vydali se vstříc vítězství. „Dinosauři“ si pro úvodní poločas vybrali směr „do kopce“ a tak se stalo, že při narážení bečky (samozřejmě po první půli) byly ke slyšení kecy typu „ … to už nepustíme …“ atd. Jenže, neříkej hop dokud jsi nepřeskočil, po nástupu „záloh“, které byly speciálně vycvičené pro hru z kopce, „ženáči“ vyrovnali a jen nešťastnou náhodou přišli o remízu vlastním gólem. Ovšem zkušenost a hlad po vítězství staré mázy nakonec vyústila ve vstřeleni 2. vyrovnávacího gólu. V pětatřicáté minutě a v pětatřiceti stupních byl zápas ukončen a zdržovací taktika obou mužstev byla vyměněna za pokutové kopy, ve kterých „ojetiny“ ztrestaly lehkomyslnost pionýru a dovedly zápas k vítězství.

2 : 2 ( vítězství „pionýrů“ na penalty )

Do roka a do týdne jsme, více než fotbalové ověřili organizační schopnosti a na minutu přesně jako déšť jsme spustili naši fotbalovou veselohru, s obsazením hlavních rolí jak již bývá zvykem. Nedochůdčata se scházeli postupně během prvního dějství a na jejich výkonu bylo znát, že minulý večer nešli spát po večerníčku. Staří křeni svým profesorským fotbalem dokázali dlouho vést o půl koňské délky, ale v době kdy staré rachotiny spoléhaly na zdržovací techniku se dorostu podařilo srovnat a tak vynutit prodloužení ve formě trestných kopů. Gólman staré páky si vybral slabší chvilky a tím, že jednak penalty nechytil ale ani nedal ( ty rosická ostudo ) poslal kanadské mladíky na vrchol stupňů vítězů.

24.08.2005 Pršelo jen se lilo ...
Škoda, že se mi podařilo fotit v době kdy už voda opadávala.

05.02.2005 Sněžilo tři dny v kuse ...
Místy "skoro" metr sněhu. Už ho ani není kam dávat.

4 : 6

Za velmi nejistého počasí, které se odrazilo ve skromné účasti jen těch fotbalu nejchtivějších se odehrál poslední „venkovní“ zápas tohoto roku, ve kterém ženáči vyprovodili vítězstvím prořídlé řady mládeže. Závěrečná tisková konference se konala již pod střechou Kanadˇanky

5 : 5

Po velmi vydařeném úvodním poločase se ženáči nechali ukolébat a přestože hráli z kopce neodolali závěrečnému tlaku adolescentům a proto ztratili 3 jisté body.

01.05.2004 Jsme v EU - Dotek velkého světa
Dne 1.5.2004, tak jako celá Česká Republika tak, tak i Kanada vykročila do nové etapy dějin jako člen širšího seskupení evropských států zvaného Evropská Unie. První viditelný projev našeho členství byly volby do Evropského parlamentu, konané ve dnech 11-12.6.2004, kterého se zúčastnilo 267 voličů z 954 což činilo cca 27 %.

25.12.2003 Fotbalové utkání SVOBODNÍ : ŽENATÍ - 19 00 v hale SOU TŽ VŘSR

6 : 15 ( penalty vůbec nepřicházely v úvahu )

Tentokráte ženatí ( posílení z řad mladších dvěma borci ) zúročili zkušenosti a naložili mládežníkům co proto i přes jejich značnou početní převahu. Při halovém „vydání“ bylo použito pravidlo „tři rogi, penalta“ a právě v této disciplíně nastřádali svobodní své body zatímco ve hře byli naprosto bezzubí.

8 : 5 ( sadzy přegrali )

Ani shoda termínu s městským plesem „Noc plná hvězd“ neodsunula další měření sil na neurčito. Ba naopak ženatí posílení z řad rokových fanoušků ze západních Čech, které tímto zdravíme, nastoupili srdnatě proti prořídlým řadám jejich mladších sousedů. Ti i přes toto nezanedbatelné početní oslabení ale dokázali potvrdit onu známou větu „Mládí vpřed“ a došli si pro další ,doufáme ,že už v řadě poslední, vítězství. Nasazení ženatých bylo ovšem obrovské čemuž nasvědčoval i jeden kotník v sádře (J.O.).

23.05.2003 Tradiční dětské radovánky - 15 00 u základní školy
Tradiční dětské radovánky organizované tradičně SRPŠ za tradičního přispění učitelského sboru při organizaci vystoupení „předžáků“ a žáku naší školy a předškoly mělo začátek tradičně v 15:00 v netradičně brzkém termínu 23.5.2003. Počasí vyšlo a kotlety z roštu byly sqělé.

5 : 2

V novém roce ovšem se starým nadšením pro hru jsme i letos rozpoutali fotbalový boj mezi „ženáči“ a omladinou, která tentokrát svým hbitým pohybem dělala, těžkou hlavu v obraných řadách „vysloužilců“. První poločas byl po neuvěřitelném tlaku mladých a za stavu 1 : 3 raději přerušen o 15 minut dříve aby si „ojetiny“ mohly srovnat řady, dech, krok, tep a doplnit tekutiny v podobě „iontových nápojů“( asi „dvanáctka“ ). Do druhého poločasu vtrhli starší borci vzpomínaje na mladá léta a tyto vzpomínky vyústily ve vstřelení 2. ( slovy druhého ) gólu. V řadách ženáčů se během celého zápasu objevovali i velmi mladí potomci jejichž počet již nebyl v druhém poločase kontrolován, tzn., že chvílemi se hrálo 6,75 ženatých na 6 svobodných. Ani tato převaha ovšem nedokázala zabránit dalším dvěma fíkům juniorů, takže zápas v řádné hrací době ( 90 minut !!! ) skončil 2 : 5. V prodloužení, které se hrálo podle pravidla " gdo do gola vygraje " zaslouženě zvítězili ženatí, jejichž vysunutí hráči byli často terčem posměchu a psychického vydírání.ze strany fanoušků a střídajících hráčů. Celý zápas se ovšem nesl v duch fair-play čehož je důkazem nulová úmrtnost.

17.12.2002 Vánoční besídka žáků základní škloy.
Tradiční vánoční besídka tentokrát netradičně zacinkala v jídelně SOU TŽ VŘSR. Byla tak povedená, že i počasí pochopilo, že vánoce jsou tu. Začalo sněžit.

15.12.2002 Kandská NHL v plném proudu.
Letošní holomráz ( skoroholomráz ) se podepsal na hladině Kanaďanky docela solidním ledem, velice vhodným ke sportovním úkonům jako je lední hokej a některé plavecké disciplíny jako je tonutí apod. Poněvadž plavání a zvláště pak tonutí je v těchto ZIMNÍch měsících málo populární věnovali jsme se již zmíněnému hokeji ovšem s o to větší vervou.( Młodži, staři všystko jedno. )

10.08.2002 Fotbalové utkání SVOBODNÍ : ŽENATÍ na místním "Wembley" Na Zeleném

10.8. - 3 : 6

19.5. - 4 : 4

Během května a srpna, přesněji 19.5. a 10.8. proběhly dva přátelské zápasy mezi kanadskou juniorkou a zkušenějšími muži v nejlepších letech. První zápas byl korunován zlatým gólem mládeže, kterému předcházelo gentlemanské rozhodnutí kmetů " gdo do gola vygraje ". Za stavu 4 : 3 pro dědky to byla nanejvýš férová nabídka, kterou drobotina dokázala skvěle využít. Dalšího zápasu se na stranu omladiny přiklonili již poněkud odrostlejší borci, ovšem všichni splňovali podmínku "nevinnosti". Tentokráte matadoři nepustili otěže z ruky a dovedli utkání do vítězného konce. Za stavu 2 : 2 si junáci sice vytvořili tlak ale dvěmi rychlými goly byli přesvědčeni "o čem že ten fotbal je". Na konečném stavu 6 : 3 pro ojetiny nemohl nic změnit ani fakt, že během zápasu byl povolen ( a u všech hráčů ( skoro u všech , já pivo nepiju ) pozitivně identifikován doping RA de G_asT ) Večerní "šipkování" v "C" klubu už jen potvrdilo dobrou vůli účastnit se jakýchkoliv soutěžních aktivit.